tears of an Angel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Aрт форум
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Bollywood Actress Preity Zinta Mms Videos
Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeВто Мар 11, 2014 12:43 pm by englemar

» 3gp Mobile Himmatwala Full Movie Short Mb
Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeЧет Фев 20, 2014 5:35 am by jassdael

» Acrobat 11 Pro Crack Amtlib.dll Download
Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeВто Фев 18, 2014 10:01 am by jassdael

» Surgeon Simulator Free Full Version Mac Torrent
Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeСъб Фев 15, 2014 11:44 am by jassdael

» Guidelines In Residential Construction In The Philippines
Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeЧет Дек 19, 2013 10:40 am by 

» Guidelines In Residential Construction In The Philippines
Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeЧет Дек 19, 2013 10:39 am by 

» Guidelines In Residential Construction In The Philippines
Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeЧет Дек 19, 2013 10:39 am by 

» Ziraldo - A Fabula Das Tres Cores (pdf)(rev)
Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeЧет Дек 19, 2013 7:46 am by 

» Конкурс "РАЗКАЗ"
Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeНед Окт 21, 2012 10:06 am by godenfire_fenix


 

 Конкурс "РАЗКАЗ"

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
adora
Админ
adora


Брой мнения : 21
Join date : 02.05.2012

Конкурс "РАЗКАЗ" Empty
ПисанеЗаглавие: Конкурс "РАЗКАЗ"   Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeСъб Сеп 29, 2012 8:52 am

Представяме ви първият конкурс организиран от форум "Tears of an Angel"

Задачата ви е да напишете разказ на тема по ваш избор. Ограничението е 3 страници на Word.

Може да участвате с една творба. Разказите публикувайте като коментар в тази тема.

Победителят ще бъде един /избран от администраторите на форума - Adora & Тара/ и ще трябва да предостави до 24 часа, след обявяването си като печеливш, следните данни /изпратени като ЛС на мен или Тара/:
- Ник във форума:
- Трите имена:
- Точен адрес:
- ПК:

Условието е да сте потребител на форума!

Краен срок за участие: 29.10.2012 12:00 часа. Победителят ще бъде обявен до вечерта и ще получи награда уникална гривна, напълно безплатно:

Spoiler:

Забавлявайте се!





Последната промяна е направена от adora на Вто Окт 02, 2012 3:58 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
https://tears-of-an-angel.bulgarianforum.net
Kane.

Kane.


Брой мнения : 2
Join date : 29.09.2012
Age : 27

Конкурс "РАЗКАЗ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "РАЗКАЗ"   Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeСъб Сеп 29, 2012 10:11 am

Ето нещо от мен:





„Студено
огледало”



Той
стоеше в стаята, когато звънящия телефон отвя носещата се тишина. Усмихна се и
забърза към телефона, но после усмивката изчезна бързо. Захвърли телефона на
леглото и отново отиде в тихия и самотен ъгъл. Седна сам и се замисли за всички
онези хубави моменти с нея. Но тя вече я нямаше. Всичко бе свършило и
единственото, което в момента стоеше до него с зъл и мрачен поглед бе самотата.
Всеки път, когато вдигнеше поглед виждаше нея. Когато минаваше през огледалото
се спираше и виждаше образа й. Красивите и сини очи го гледаха тъжно, тя
протегна ръка и, когато той се опита да я хване усещаше само студеното
огледало.


Когато
излизаше навън и седнеше в парка отново я виждаше. Дългата и черна коса се
вееше от вятъра и, когато се опиташе да я хване тя започваше да бяга. Той
тичаше след нея, но тъкмо, когато беше на миг разстояние тя изчезваше.


Връщаше
се отново в стаята си, а когато отваряше вратата, отново виждаше само едно-
ужасяващото лице на самотата, която отново и отново го гледаше и се
приближаваше все по-близо, докато не нахлу в сърцето му.


Той
усети онова странно чувство на загуба. Знаше, че я е загубил и, че всичко вече
бе свършило.


Започваше
да се предава, сърцето му се разпадаше на хиляди малки части, докато вратата не
се отвори и там беше тя. Стоеше тихо загледана в него, когато изведнъж една
сълза не се стече по нежното лице, после още една последвана от няколко нови.


Той
се изправи и я погледна нежно. Изведнъж и на неговото лице се появиха сълзи. Те
капеха на пода, а с тях и самотата се оттегли назад и изчезна. Тя се затича
върху него и го прегърна. Той вече усещаше уханието на парфюма и. Докосваше
косата й, а когато я целуна, разбра, че вече тя бе истинска.


Разбраха
че не могат един без друг.
Върнете се в началото Go down
JoInT{}MaNia4ka




Брой мнения : 1
Join date : 02.10.2012

Конкурс "РАЗКАЗ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "РАЗКАЗ"   Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeВто Окт 02, 2012 2:44 pm

Скоро ще си пусна разказа, но спойлера не ми се отворя. Проблемът само в мен ли е?
Върнете се в началото Go down
Тара
Админ
Тара


Брой мнения : 8
Join date : 02.05.2012
Age : 25

Конкурс "РАЗКАЗ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "РАЗКАЗ"   Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeВто Окт 02, 2012 2:59 pm

Не е само при теб. След малко ще го оправя. Smile
Върнете се в началото Go down
godenfire_fenix




Брой мнения : 1
Join date : 21.10.2012

Конкурс "РАЗКАЗ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "РАЗКАЗ"   Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitimeНед Окт 21, 2012 10:06 am

Необикновена случка на Вси светии

Според различни вярвания на празника Вси светии са приписвани какви ли не измишлцотини, свързани с призраци, вещици и какви ли не още свръхестествени създания. Всички митове и легенди твърдят, че тогава и то точно в полунощ се случват необясними неща. Дали са достоверни или не, това всеки преценява сам за себе си. Аз никога не съм вярвал в тези измишльотини, винаги съм си мислел, че те са плод на нечий болен и откачен мозък или на хора без работа. Разбира се идва един момент, някаква случка, която те променя завинаги. Ще ви разкажа историята си. Тя не е страшна и не завършва със смърт и кървава сцена, както в долнопробните продукции на Холивуд на тема Все светии.
С Филип, най-добрият ми приятел от детство, за поредна година, бяхме отишли на купон по случай празника. Всяка година се организираше от различен наш приятел или познат и винаги маскирането беше на някаква определена тема. Тази година темата беше мода и стил 1900 година. Научавахме около седмица по-рано какъв ще бъде стилът на маскиране, за да успеем да си намерим подходящите костюми.
Вечерта преди празника закар Филип до една стара къща в околностите на съседния град, защото собственичката организираше търг на всички вещи от къщата, включително и дрехите на хората, живели някога там. Къщата беше строена около 1830 година и мебелите не бяха сменяни, може би от тогава. Бяха много старинни и красиви, абсолютно автентични и струваха цяло състояние. Не можех да си представя сумата, за която ще се продаде къщата. Макар на повече от сто и седемдесет години, тя изглеждаше стабилна и запазена. Би било добре мебелите да си останат в къщата, но това не го решавах аз. Ние бяхме отишли да си намерим подобаващи костюми за следващата вечер. Търгът беше повече от добър за собственицата на къщата, която събра доста завидна сума. Накрая дойдоха и дрехите. За съжаление повечето не бяха съхранявани добре и бяха съсипани от молци. Продадоха се почти на безценица, главно на хора, които ще ги досъсипят, срязвайки ги и вадейки кройките им. За наша радост имаше два костюма, които изглеждаха прилично и се налагаха съвсема малки корекции, а и не излязоха много скъпи.
Качихме се в колата и установихме, че е доста студено в колата. Това не беше изненадващо, защото навън температурите не бяха никак високи. Включих парното с надеждата, че скоро ще се затопли и потеглихме. Колата ми не беше последен модел, даже не можеше да се каже, че е и сравнително нова, прозведена през ранните осемдесет, Филип постоянно се оплакваше, че тя не става за сваляне на момичета. За около десетина минути в колата стана приятно топло. Макар да бяхме в покрайнините, не можехме да излезем бързо, защото асфалтиран път нямаше и беше много трудно да се избягват дупките, образувани от обилните дъждове, когато е тъмно. След още няколко минути лутане из калните дупки вече бяхме излезли на шосета и тъкмо мислех да започна да увеличавам скоростта, когато в далечината ми се мерна нещо бяло. След няколко метра установих, че е силует и след още няколко метра се видя, че е жена. С подмятане “Скивай к’во парче” Филип ми каза да спра, за да се заговори с момичето. Не мислех, че идеята е добра, но Филип почти никога не беше имал лоши идеи, така че и този път му се доверих и спрах колата пред момичето. Поне не изглеждаше като психопат. Беше доста симпатична с прибрана тъмна коса и тъмни очи и румени бузи. Тя ни поздрави и помоли да я вземем и да я оставим в началото на нашия град. Изглеждаше доста скромно девойче, но Филип въобще не се и замисли и започна да флиртува още щом се качи в колата. Подметна няколко пиперливи шеги, от които момичето се изчерви още повече. Не говореше много, едва я накарахме да си каже името. Мери. Макар че Филип да разбра, че няма да стигне до никъде, не се отказа и продължи да бърбори всевъзможни глупости. Виждах ги в огледалото за обратно виждане, но това ми беше достатъчно, за да разбера, че нещо не е както трябва, макар и да изглеждаше наред. Мери беше облечена с бяла рокля, покрита с дантела. Личеше, че е много фина изработка. По стил напомняше на дрехите, които трябваше да носим следващата вечер.
Мери гледаше през прозореца почти през цялото време. Когато наближижме града тя ме помоли да спра. Малко се изненадах, защото не разбирах какво точно ще прави там. Наоколо нямаше нишо. Само голо, и студено поле. Първите къщи на предградията бяха около два километра по-нататък. Опитах се да убедя Мери да я закарам поне до първите къщи, но тя не пожела. Излезе от колата, а студеният вятър развяваше роклята й. Мина пред колата и сякаш премина през невидима врата. Изчезна. Просто така. Вървеше напред, към града, когато силуетът и избледня малко, после още малко и накрая изчезна. С Филип се спогледахме, но никой от нас не каза нищо.
Вечерта, след като се прибрахме, пробвах костюма, за да видя дали няма да му трябва друга корекция освен няколкото дупки, направени от молците. Изглеждах елегантно, ако живеех през онова време, сигурня щях да съм подходяща партия за дамите, е, поне визуално. Когато сложих сакото, нещо ми натежа във вътрешния джоб. Беше малко тефтерче със захабени и пожълтели листа. Мастилото беше избледняло и написаното почти не се четеше. Но там, между захабените страници, имаше снимка. Снимка на младоженска двойка. Младоженката беше момичето, което качих в колата си. На гърба имаше две имена и дата – Патрик и Мери 20.09.1897г. На един от захабените листа имаше стихотворение.

Макар и малко дни със теб да бях
Те бяха дар небесен
Времето е нищо, когато теб те няма
Любовта ми е тъй силна и голяма
Изчакай ме, любима
Скоро ще се съберем
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Конкурс "РАЗКАЗ" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс "РАЗКАЗ"   Конкурс "РАЗКАЗ" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Конкурс "РАЗКАЗ"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
tears of an Angel :: Конкурси :: Конкурси-
Идете на: